ניצוצות חבויים

ניצוצות חבויים

תארו לכם מציאות, שבה לכל המורים היו כלים להבין את קשייהם של ילדים בעלי שונותּ לימודית או התנהגותית ודרכים יעילות לקדם אותם. דמיינו מצב שבו התלמידים הללו היו מקבלים את התמיכה שהם זקוקים לה לאורך כל שנותיהם במערכת החינוך.

בכל כיתה ישנם תלמידים בעלי שונות לימודית או התנהגותית. לעיתים קרובות הם לא מוַבנים. לא פעם הם מרגישים שקופים. לא כל המורים מודעים לצרכים המיוחדים שלהם, ולא כולם יודעים כיצד לעזור להם להתמודד עם האתגרים המיוחדים העומדים בפניהם.

אנו מאמינים כי חשוב לטפח ולהעצים את "הניצוץ החבוי" בכל ילד. אנו מאמינים שכאשר בית ספר לומד כיצד להיענות לצרכים של תלמידים הנתקלים בקושי, גם יתר התלמידים זוכים לאקלים חינוכי טוב יותר.

"ניצוצות חבויים" מציעה תכנית לימודים חדשנית ובת קיימא, הבוחנת למידה באמצעות מספר "עדשות" (נוירו-התפתחות, טמפרמנט, התנהגות ואקולוגיה) על מנת לעזור למורים להשיג הבנה עמוקה יותר של מגוון הלומדים בכתות שלהם.

ניצוצות חבויים מספקת תכנית אימון בית ספרית, בהנחיית מאמן בעל ניסיון רב בהדרכת מורים ובעל הכשרה מעמיקה בתחום. התכנית מיושמת בבתי הספר יסודיים ותיכונים מהמגזר הממלכתי והממלכתי דתי, היהודי והערבי. באזור ירושלים משתתפים בתכנית תיכון בויאר, תיכון דרור, תיכון רעות והתיכון המשותף כ.א.ן בכפר אדומים.

 
N_F_0221